NARTY

Narty w Górach Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie to najczęściej wybierane miejsce przez miłośników zimowego szaleństwa z Kielc, Radomia oraz Warszawy.
Co prawda tutejsze stoki narciarskie przypominają bardziej łagodne wzniesienia ale są idealnym miejscem do rekreacji i nauki jazdy na nartach lub na snowboardzie.

Dogodna infrastruktura drogowa sprawia, że w sezonie robi się tutaj momentami tłoczno ale niemały wybór ośrodków narciarskich sprawia, że każdy zanjdzie tu idealne miejsce dla siebie – do zimowego szaleństwa i oczywiście zwiedzania.

Krajno
sabat

Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”

Długość stoku: 850 metrów
Atrakcje: Snowpark, Park Rozrywki i Miniatur, quady, paintball

 Strona internetowa: www.sabatkrajno.pl

Park Miniatur i Rozrywki „Sabat Krajno” zlokalizowany jest u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich (Łysica – 612 m).
Na miłośników białego szaleństwa czekają 2 wyciągi narciarskie oraz najdłuższa trasa w regionie o długości około 850 metrów.
Obok trasy zlokalizowany jest Snowpark z dwoma trasami oraz szkółka narciarska.

Park Miniatur i Rozrywki „Sabat Krajno” to również do niesamowita Alei Miniatur „Wonderful World”, która zawiera miniatury najcenniejszych zabytków świata, od piramid w Egipcie po Big Ben, czy Wieżę Eiffla.

Dużym zainteresowaniem w miesiącach letnich cieszy się również tor quadowy oraz paintball.

W 2012 roku na terenie Parku Miniatur i Rozrywki „Sabat Krajno” nagrano jeden z odcinków programu telewizyjnego „Polska według Kreta

Stadion
stadion

Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Stadion”

Lokalizacja: Kielce
Długość stoku: 500 metrów

Strona internetowa: www.stadion.kielce.pl

Ośrodek narciarski położony jest w Kielcach u podnóża Góry Pierścienicy, posiada dwa wyciągi narciarskie o długości trasy około 500 metrów. Przyciąga nie tylko narciarzy oraz miłośników snowboardu ale i łyżwiarzy, dzięki krytym lodowisku zlokalizowanym przy stoku narciarskim.

Telegraf
telegraf

Ośrodek Narciarski Telegraf

Lokalizacja: Kielce
Długość stoku: 500 metrów

Strona internetowa: www.rekreacja.kielce.pl

Niestachów
niestachow

Ośrodek narciarski w Niestachowie

Lokalizacja: Niestachów
Długość stoku: 450 metrów
Strona internetowa: www.niestachow.pl

Ośrodek narciarski w Niestachowie zlokalizowany jest na obszarze 4,5 ha u podnóża góry Otrocz. Na amatorów białego szaleństwa czeka aż 5 różnych wyciągów narciarskich, najdłuższy z nich o długości 450 metrów.

Tumlin
tumlin

Ośrodek narciarski w Tumlinie

Lokalizacja: Tumlin
Długość stoku: 500 metrów

Strona internetowa: www.tumlin-ski.prv.pl

Stok narciarski Tumlin Sport Ski zlokalizowany jest na zboczu góry Wykieńskiej. Na odwiedzających czekają dwa niezależne wyciągi narciarskie o długości 500 metrów.

Bodzentyn
bodzentyn

Stacja Narciarska „Baba Jaga”

Lokalizacja: Bodzentyn
Długość stoku: 700 metrów

Strona internetowa: www.nartybodzentyn.pl

Stacja narciarska „Baba Jaga” zlokalizowana jest w centrum Gór Świętokrzyskich u zbocza Góry Miejskiej w Bodzentynie. Na amatorów białego szaleństwa czeka wyciąg narciarski o długości około 700 metrów.

Start typing and press Enter to search